Defqon.1 2018

Defqon.1 2018 1

Defqon.1 2018

Biddinghuizen, Holandia
22-24.06.2018

Defqon.1 odbywa się od 2003 roku, więc jest jednym z najstarszych hard-festiwali. Początkowo jednak nie był on nakierowany tylko na jeden gatunek muzyczny, bo można było znaleźć na nim też Techno lub Trance, a w line upie występował np. Cosmic Gate czy Rank 1. Dopiero później wraz z ewolucją muzyki porzucono te gatunki na rzecz różnych odmian Hardstyle’u i Hardcore’u. W latach 2003-2010 Defqon odbywał się przy jeziorze Almere Strand i stale rozwijał, o czym świadczy to, że początkowo było na nim 6 scen, a na ostatniej edycji już 11. W 2011 roku festiwal przeniesiono na teren wokół parku rozrywki Walibi Holland, co według niektórych było spowodowane brakiem zezwolenia na zorganizowanie kolejnej edycji w tym samym miejscu. Prawdziwym powodem najprawdopodobniej jednak była chęć dalszego rozwoju festiwalu, bo poprzednia lokacja była już zbyt mała. Wydaje się to potwierdzać fakt, że na tym samym terenie później odbywał się Free Festival czy Hardshock Festival, które nie miały problemów z pozwoleniami od lokalnych władz.
Po prostu teren Alemere Strand pozwalał na sprzedanie maksymalnie 25 tysięcy biletów, a przeniesienie imprezy umożliwiło dodanie nowych scen oraz zwiększenie liczby odwiedzających.

W 2011 roku odbyła się pierwsza edycja Defqonu w Walibi Holland, która oferowała również camping, a w 2012 roku rozszerzono festiwal do trzech dni. Pole namiotowe spotkało się z ogromnym zainteresowaniem i co roku było zwiększane, a mimo to bilety zawsze się wyprzedawały. W 2016 roku proporcja biletów weekendowych do 1-dniowych wynosiła 40 tysięcy do 25 tysięcy, co dało łączną liczbę odwiedzających na poziomie 65 tysięcy. W 2017 dodano kolejny sektor na campingu, co sprawiło, że liczba ta wzrosła do 80 tysięcy. Obecnie organizatorzy starają się stale zmniejszać liczbę 1-dniowych biletów na rzecz 3-dniowych, co sprawia, że niedziela na Defqonie jest równie spektakularna co sobota – praktycznie wszystkie sceny są otwarte przez oba dni, a dodatkowo stale zwiększa się rozmach piątkowego Gatheringu.

Wszystko to sprawiło, że mało kto przed zakupem biletu zwraca uwagę na line up Defqonu, bo tam zawsze grają praktycznie wszyscy bardziej znani producenci. W końcu na 15 scenach występuje około 350 artystów, więc dla większości profesjonalnych producentów znajdzie się miejsce. Jedyną niewiadomą są specjalne występy, takie jak pojawienie się Freaqz at Night czy Tweekacore lub pokazanie się Headhunterza albo Showteków. Poza tym sam camping sprawia, że warto jechać na ten festiwal – nawet gdyby ktoś w ogóle z niego nie wyszedł. Co roku nasza ekipa tworzy spore skupiska Polaków, a wśród tylu znajomych zawsze znajdzie się coś do roboty.

Plan wyjazdu

Trasa I – Katowice i Wrocław

Wyjazd z Katowic, spod Spodka, z parkingu od strony Ronda gen. Jerzego Ziętka. Zbiórka 21.06.2018 o godzinie 20:35. Link do mapki

Przejazd przez Wrocław: zbiórka 21.06.2018 o godzinie 23:30 w zatoczce autobusowej koło wejścia na dworzec PKP od strony ulicy Suchej. Dokładny adres: ul. Sucha 15. Link do mapki

Trasa II – Warszawa, Łódź i Poznań

Wyjazd z Warszawy, z parkingu pod Pałacem Kultury i Nauki od strony Kinoteki. Bardzo blisko Dworca Centralnego i Metra Centrum. Zbiórka 21.06.2018 o 19.35. Link do mapki

Przejazd przez Łódź: zbiórka na dworcu Łódź Kaliska o 22:00 dnia 21.06.2018. Przystanek DW. Łódź Kaliska na ulicy Karolewskiej – koło wiaduktu przed wejściem do głównego budynku dworca PKP. Link do mapki

Przejazd przez Poznań: zbiórka w Poznaniu na Dworcu Letnim (ul. Dworcowa 1) o godzinie 00.45 dnia 22.06.2018. Link do mapki

(W przypadku grup zorganizowanych istnieje możliwość specjalnego dostosowania trasy i miejsca zbiórki)

Wyjazd na cały weekend. Krótko przed dojazdem na miejsce przewidziany jest postój w holenderskim supermarkecie tak, aby uczestnicy mogli uzupełnić zapasy przed imprezą i kupić rzeczy o krótszym terminie przydatności do spożycia. Resztę żywności można wziąć z Polski.

Camping jest otwierany w piątek o 14, ale w praktyce zdarza się, że następuje to wcześniej, dlatego my też będziemy na miejscu szybciej tak, aby wszyscy mogli zająć jak najlepsze miejsca. Autokary zatrzymują się na specjalnym parkingu dla nich przeznaczonym, który jest zaraz koło wejścia na pole namiotowe. Dzięki temu nie trzeba nosić bagaży z dalekiego parkingu.

W drogę powrotną wyruszamy po zakończeniu niedzielnej imprezy, dlatego do Polski dotrzemy w poniedziałkowe popołudnie (25.06.2018).

This slideshow requires JavaScript.

Płatności

Cena:

980 zł – zgłoszenie i wpłata zaliczki do 28.02.2018 lub jednorazowa wpłata całej kwoty od razu po zgłoszeniu w dowolnym terminie

1030 zł – zgłoszenie i wpłata zaliczki po 28.02.2018

W skład wyjazdu wchodzi:

– bilet na trzy dni festiwalu
– przejazd w dwie strony imprezowym autokarem
– miejsce na polu namiotowym

Dodatkowo każdy uczestnik dostanie od nas zestaw dodatków.

Możliwość płatności ratalnej:

Dla osób zgłoszonych i opłacających zaliczkę przed 28.02.2018:

  • 0 rata: 100 zł – warunek dopisania do listy uczestników
  • I rata: 560 zł – najpóźniej do 13.03.2018
  • II rata: 320 zł – najpóźniej do 13.06.2018

Dla osób zgłoszonych i opłacających zaliczkę po 28.02.2018:

  • 0 rata: 100 zł – warunek dopisania do listy uczestników
  • I rata: 560 zł – najpóźniej do 13.03.2018
  • II rata: 370 zł – najpóźniej do 13.06.2018

Terminy dla osób zgłoszonych w późniejszym czasie są ustalane indywidualnie. Dopisanie do listy po wpłacie zaliczki. Podane raty można rozbijać na mniejsze – ważne żeby określona kwota była wpłacona do ostatecznego terminu danej płatności. W przypadku rezygnacji wpłacone pieniądze nie podlegają zwrotowi.

Zgłoszenia należy kierować poprzez poniższy formularz. Istnieje możliwość przesłania jednego zgłoszenia dla kilku osób, ale należy wtedy podać imiona i nazwiska każdego uczestnika w komentarzu. W odpowiedzi na zgłoszenie zostanie przesłana mailowa wiadomość potwierdzająca wraz z danymi do przelewu. W razie jej braku przez 24 godziny prosimy sprawdzić folder ze spamem/ofertami lub do nas napisać. Odpowiadamy na każde zgłoszenie, nawet jeżeli nie ma już miejsc. Wyjazd co roku się wyprzedaje, dlatego lepiej nie czekać zbyt długo z decyzją.

Dokładne informacje organizacyjne zostaną przekazane mailowo zapisanym osobom około trzech dni przed wyjazdem.
W razie dodatkowych pytań pozostajemy do dyspozycji.

FAQ

1. Czy trzeba zabrać ze sobą namiot?

– Tak, namioty należy mieć własne. Najlepiej wziąć jeden na 2 lub więcej osób. Istnieje też możliwość zakupu 2-osobowego namiotu z logiem Defqonu  na miejscu za 120 EUR.

2. Ile pieniędzy ze sobą zabrać?

– To dość indywidualna kwestia i nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie.  Ten tekst powinien jednak pomóc w zaplanowaniu wydatków.

3. Dlaczego wyjeżdżamy w drogę powrotną od razu po zakończeniu niedzielnej imprezy?

– Kiedyś do poniedziałku trwało jeszcze after party, ale w poprzednich dwóch latach nie było ono organizowane, więc wydaje nam się, że zamiast siedzieć w nocy w namiotach lepiej jechać do domu i szybciej wrócić.

4. Czy bilety są rozsyłane mailowo?

Zazwyczaj bilety rozdajemy w autokarach, tak żeby uczestnicy nie musieli się o nic martwić. W przypadku Defqonu jednak obowiązuje inna procedura. Wszyscy uczestnicy otrzymają od nas specjalny kod, który należy wpisać na stronie Q-Dance. Dopiero po zarejestrowaniu go otrzymacie bilet, który trzeba samodzielnie wydrukować i wziąć na imprezę.

5. To mój pierwszy wyjazd i jadę sam. Czy odnajdę się w towarzystwie?

– Jasne! Na filmikach, zdjęciach i naszej grupie na Facebooku ludzie częściej jeżdżący wyglądają na zgraną ekipę, ale to nie znaczy, że są zamknięci na nowe osoby. Właśnie po to są nasze wyjazdy, żeby jechać wspólnie z ludźmi mającymi te same zainteresowania. Jak to ktoś kiedyś napisał „Po godzinie będziesz się czuł jakbyś znał wszystkich od lat.” Nie ma się czego bać, a wszyscy kiedyś też tak zaczynali.

Polecamy też zapoznać się z naszym Poradnikiem weekendowego wojownika, bo stanowi on swoiste kompendium wiedzy dla wszystkich letnich festiwali. Zdecydowanie pomoże on w odpowiednim przygotowaniu się do wyjazdu.

Wydarzenie na Facebooku

UWAGA: Obecnie wszystkie miejsca wraz z biletami są wyprzedane. Mamy jeszcze ograniczoną pulę miejsc obejmujących sam transport w dwie strony. Ich koszt to 370 zł od osoby.