Defqon.1 2022

Wydarzenie
Defqon.1 Weekend Festival 2022

Lokalizacja
Biddinghuizen, Holandia

Data
23-27.06.2022

Trasa
Katowice - Wrocław, Warszawa - Łódź - Poznań

Opis wyjazdu

Defqon.1 odbywa się od 2003 roku, więc jest jednym z najstarszych hard-festiwali. Początkowo jednak nie był on nakierowany tylko na jeden gatunek muzyczny, bo można było znaleźć na nim też Techno lub Trance, a w line upie występował np. Cosmic Gate czy Rank 1. Dopiero później wraz z ewolucją muzyki porzucono te gatunki na rzecz różnych odmian Hardstyle’u i Hardcore’u. W latach 2003-2010 Defqon odbywał się przy jeziorze Almere Strand i stale rozwijał, o czym świadczy to, że początkowo było na nim 6 scen, a na ostatniej edycji już 11. W 2011 roku festiwal przeniesiono na teren wokół parku rozrywki Walibi Holland, co poniekąd było spowodowane rozbudową pobliskiego portu, a poniekąd chęcią dalszego rozwoju imprezy – obecny teren jest o wiele większy.

W 2011 roku odbyła się pierwsza edycja Defqonu w Walibi Holland, która oferowała również camping, a w 2012 roku rozszerzono festiwal do trzech dni. Pole namiotowe spotkało się z ogromnym zainteresowaniem i co roku było powiększane, a mimo to bilety zawsze się wyprzedawały. W 2016 roku proporcja biletów weekendowych do 1-dniowych wynosiła 40 tysięcy do 25 tysięcy, co dało łączną liczbę odwiedzających na poziomie 65 tysięcy. W 2017 dodano kolejny sektor na campingu, więc łączna liczba wzrosła do 80 tysięcy. Od 2022 roku z kolei udało się sfinalizować to, o co organizator walczył już kilka lat – dodać czwarty dzień imprezy. W ten sposób Gathering tegorocznej edycji odbywa się już w czwartek, a piątek stał się pełnym dniem festiwalowym.

Wszystko to sprawiło, że mało kto przed zakupem biletu zwraca uwagę na line up Defqonu, bo tam zawsze grają praktycznie wszyscy bardziej znani producenci. W końcu na 15 scenach występuje około 350 artystów, więc dla większości profesjonalnych producentów znajdzie się miejsce. Jedyną niewiadomą są specjalne występy, takie jak pojawienie się Freaqz at Night czy Tweekacore lub pokazanie się Headhunterza albo Showteków. Poza tym sam camping sprawia, że warto jechać na ten festiwal – nawet gdyby ktoś w ogóle z niego nie wyszedł. Co roku nasza ekipa tworzy spore skupiska Polaków, a wśród tylu znajomych zawsze znajdzie się coś do roboty.

Line up

Cena
1549 zł

Trasa I – Katowice i Wrocław

Wyjazd z Katowic, spod Spodka, z parkingu od strony Ronda gen. Jerzego Ziętka. Zbiórka 22.06.2022 o godzinie 19:00. Link do mapki

Przejazd przez Wrocław: zbiórka 22.06.2022 o godzinie 22:00 w zatoczce autobusowej koło wejścia na dworzec PKP od strony ulicy Suchej. Dokładny adres: ul. Sucha 15.

Trasa II – Warszawa, Łódź, Poznań

Wyjazd z Warszawy, z parkingu pod Pałacem Kultury i Nauki, od strony Kinoteki. Bardzo blisko Dworca Centralnego i Metra Centrum. Zbiórka 22.06.2022 o 17.35. Link do mapki

Przejazd przez Łódź: zbiórka o 19:30 dnia 22.06.2022 na stacji Lotos pod adresem ul. Zgierska 16, 95-100 Emilia. Link do mapki

Przejazd przez Poznań: zbiórka w Poznaniu na Dworcu Letnim o godzinie 22:30 dnia 22.06.2022. Link do mapki

(W przypadku grup zorganizowanych istnieje możliwość specjalnego dostosowania trasy i miejsca zbiórki)

Wyjazd na cały weekend. Krótko przed dojazdem na miejsce przewidziany jest postój w holenderskim supermarkecie tak, aby uczestnicy mogli uzupełnić zapasy przed imprezą i kupić rzeczy o krótszym terminie przydatności do spożycia. Resztę żywności można wziąć z Polski.

Na miejsce dojedziemy przed otwarciem campingu tak, abyśmy mogli zająć na nim najlepsze miejsca. Autokary zatrzymują się na specjalnym parkingu, który jest zaraz koło wejścia na pole namiotowe. Dzięki temu nie trzeba będzie nosić daleko bagaży.

W drogę powrotną wyruszamy po zakończeniu niedzielnej imprezy, dlatego do Polski dotrzemy w poniedziałkowe popołudnie (27.06.2022).

W skład wyjazdu wchodzi:

– bilet na cztery dni festiwalu
– przejazd w dwie strony imprezowym autokarem
– miejsce na polu namiotowym
– Ubezpieczenie NNW

Możliwość płatności ratalnej:

  • 0 rata: 1249 zł – warunek dopisania do listy uczestników
  • I rata: 300 zł – najpóźniej do 12.06.2022

Opcjonalne opłaty dodatkowe:
– Wyjazd z biletem VIP: +650 zł
– Zarezerwowane miejsce na campingu koło sektora 2: +200 zł
Obie opłaty muszą zostać przelane najpóźniej do 13.03.2020. Chęć wykupienia dodatkowych usług należy zaznaczyć w komentarzu do zgłoszenia.

Terminy dla osób zgłoszonych w późniejszym czasie są ustalane indywidualnie. Dopisanie do listy po wpłacie zaliczki. Podane raty można rozbijać na mniejsze – ważne żeby określona kwota była wpłacona do ostatecznego terminu danej płatności. W przypadku rezygnacji wpłacone pieniądze nie podlegają zwrotowi.

Zgłoszenia należy kierować poprzez poniższy formularz. Istnieje możliwość przesłania jednego zgłoszenia dla kilku osób, ale należy wtedy podać imiona i nazwiska każdego uczestnika w komentarzu. W odpowiedzi na zgłoszenie zostanie przesłana mailowa wiadomość potwierdzająca wraz z danymi do przelewu. W razie jej braku przez 24 godziny prosimy sprawdzić folder ze spamem/ofertami lub do nas napisać. Odpowiadamy na każde zgłoszenie, nawet jeżeli nie ma już miejsc. Wyjazd co roku się wyprzedaje, dlatego lepiej nie czekać zbyt długo z decyzją.

Dokładne informacje organizacyjne zostaną przekazane mailowo zapisanym osobom około dwa dni przed wyjazdem.
W razie dodatkowych pytań pozostajemy do Waszej dyspozycji.

FAQ

1. Czy trzeba zabrać ze sobą namiot?

– Tak, namioty należy mieć własne. Najlepiej wziąć jeden na 2 lub więcej osób. Istnieje też możliwość zakupu 2-osobowego namiotu na miejscu za około 180 EUR.

2. Ile pieniędzy ze sobą zabrać?

– To dość indywidualna kwestia i nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Ten tekst powinien jednak pomóc w zaplanowaniu wydatków.

3. Czy bilety są rozsyłane mailowo?

– Tak, około tydzień przed wyjazdem otrzymacie od nas instrukcję personalizacji i pobrania biletów.

4. To mój pierwszy wyjazd i jadę sam. Czy odnajdę się w towarzystwie?

– Jasne! Na filmikach, zdjęciach i naszej grupie na Facebooku ludzie częściej jeżdżący wyglądają na zgraną ekipę, ale to nie znaczy, że są zamknięci na nowe osoby. Właśnie po to są nasze wyjazdy, żeby jechać wspólnie z ludźmi mającymi te same zainteresowania. Jak to ktoś kiedyś napisał “Po godzinie będziesz się czuł jakbyś znał wszystkich od lat.” Nie ma się czego bać, a wszyscy kiedyś też tak zaczynali.

Polecamy też zapoznać się z naszym Poradnikiem weekendowego wojownika oraz Poradnikiem weekendowej wojowniczki, bo stanowią one swoiste kompendium wiedzy dla wszystkich letnich festiwali. Zdecydowanie pomogą one w odpowiednim przygotowaniu się do wyjazdu.

Wydarzenie na Facebooku