D-Block & S-Te-Fan – biografia

Nazwa D-Block & S-te-fan pochodzi od imion panów Diederik Bakker (ur. 21.06.1988) i Stefan den Daas (ur. 3.07.1983), którzy poznali się w 2004 roku podczas przeglądania nagrań w sklepie z vinylami. Obaj pochodzą z Holandii i już wcześniej mieli kontakt z muzyką – Diederik jest synem rockowego gitarzysty Ferdinanda Bakkera, a Stefan wcześniej interesował się Happy Hardcorem. Obaj byli początkującymi producentami, którzy 16 lat temu postanowili połączyć swoje siły, dzięki czemu narodził się jeden z najdłużej trwających hardstyle’owych duetów. Nie wygląda też na to, aby miał on się niebawem rozpaść.

D-Block & S-te-fan swoje pierwsze produkcje wydali już w 2005 roku, ale dopiero w kolejnym za sprawą utworu Keep it Coming (razem z MC Villainem) zyskali większą popularność. A były to czasy, kiedy na Hardstyle’owym rynku panowała mniejsza konkurencja, dlatego też ich kariera rozkwitała w bardzo szybkim tempie. Kolejnymi ważnymi wydaniami było Evolutionz i Part of the Hard z 2008 roku, a w 2009 wypuścili swój pierwszy album zatytułowany Music Made Addictz. Stał się on dla nich przepustką do ścisłej czołówki artystów i sprawił, że w tym samym roku hostowali własną scenę na Thrillogy oraz zostali poproszeni o stworzenie hymnu Qlimaksu „The Nature Of Our Mind”. Obecnie jest on uważany za jeden z lepszych anthemów tej imprezy.

D-Block & S-Te-Fan - biografia 1

Wszystko to sprawiło, że w 2010 roku zajęli 73. pozycję w rankingu DJ Mag Top 100, co było najwyższym wynikiem ze wszystkich hardstyle’owych artystów. W 2011 było to 40. miejsce, w 2012 64., a w 2013 72. Później już nie byli notowani, chociaż to pewnie się zmieni w obecnym roku.

W 2011 hostowali już własny X-Qlusive w Heineken Music Hall, który został wyprzedany 3 miesiące przed imprezą. Później duet stale wydawał produkcje, które cieszyły się uznaniem słuchaczy. Najważniejsze z nich to Loopmachine, The Magical Mystery (pierwszy hymn Intents Festivalu), Underground Tacticz, The Dream Goes On (vs. Deepack), Take Me There, Rebel, X Gonna Give It To Ya (feat. MC Villain), Alive (feat. Isaac), Worlds Collide (feat. Chris Madin) czy Rocking With The Best (vs. Deepack). W międzyczasie wypuścili też album Rockin’ Ur Mind.

Kolejną ważną datą w karierze jest 2015 rok, ponieważ to wtedy D-Block & S-te-fan stwierdzili, że zaczną tworzyć również inne gatunki muzyczne pod aliasem DBSTF. Wszyscy wtedy podejrzewali, że to oznacza rychłe porzucenie Hardstyle’u, ale ta przygoda trwała jedynie do 2017 roku, a później powrócili do swojego pierwotnego gatunku. Duet też zawsze powtarzał, że nie ma zamiaru nigdzie odchodzić na stałe, a jedynie potrzebuje nieco urozmaicenia życia aby odzyskać wenę. W ciągu tych dwóch lat odnieśli jednak kilka sukcesów, takich jak wydania z Blasterjaxx, Dash Berlin, W&W, Sick Individuals czy Dannic – głównie był to Electro House, Progressive House i Big Room, a produkcje odnosiły spore sukcesy w rankingach sprzedaży. Do tego stworzyli też hymn festiwalu Wish Outdoor.

Dokładnie 26.06.2017 po dość długiej nieobecności wydali swój pierwszy singiel pod aliasem D-Block & S-te-fan – było to Angels & Demons, które jest dość ważnym tytułem, ponieważ stało się inspiracją do późniejszego projektu Ghost Stories. Za niecałe 3 miesiące wypuścili też kolejny album studyjny pod tytułem Antidote, co by sugerowało, że za czasów DBSTF pracowali także nad Hardstyle’owymi utworami, ale ich nie wydawali.

D-Block & S-Te-Fan - biografia 2

W 2019 roku panowie zaprezentowali wspomniany wcześniej live act Ghost Stories, którego debiut miał miejsce na Reverze i stanowił poniekąd celebrację 15-lecia istnienia duetu. Całość charakteryzowała się specjalnymi wizualizacjami, strojami, a także występującą na żywo wokalistką – jest nią Evelyn Bakker, siostra Diederika (jak widać, cała jego rodzina jest umuzykalniona). Dodatkowo stworzono muzyczną trylogię składającą się z tytułów Open Your Mind, Fallen Souls i Lake of Fire. Wszystkie były w podobnym stylu do Angels & Demons i późniejszego Twilight Zone oraz opowiadały wspólną historię, a nawet ich okładki i teledyski stanowiły jedną całość. Ghost Stories raczej nie będzie trwałym projektem, bo w końcu opowieść Merel (dziewczynki pojawiającej się w teledysku i na okładkach) dobiegnie końca. Możliwe jednak, że wtedy panowie stworzą coś nowego.

Obecnie D-Block & S-te-fan stanowią ścisłą czołówkę artystów, którzy są popularni na całym świecie. Występowali właściwie na wszystkich ważnych imprezach, także w USA, Ameryce Południowej, Australii czy Azji. Oprócz wcześniej wspomnianych, mają też na swoim koncie hymny obu edycji Defqonu i IMPAQT-a, a każda kolejna produkcja zyskuje bardzo dobre opinie. Nie wygląda też na to, żeby mieli w najbliższym czasie zwolnić, więc jeszcze przez jakiś czas na pewno pozostaną na szczycie. Prywatnie też wydają się być w porządku facetami, co w tej branży jest równie ważne.

Ciekawostki:

  • Ich hit Music Made Addictz zawiera wokal z utworu Angelica De No – Music Made The Addict, tylko mocno zmodulowany. Oryginalna autorka pochodzi z Ameryki i kiedy dowiedziała się, jak popularny stał się ten utwór w Europie, domagała się wysokiej kwoty w zamian za prawa autorskie, bo myślała, że panowie dużo na nim zarobili. Wtedy jednak Hardstyle nie był aż tak dochodowy i była to zaporowa suma. Ostatecznie zapłacił ją Scantraxx, a D-Block & S-te-fan musieli w późniejszym czasie spłacić pożyczkę.
  • Diederik i Stefan mają zasadę, że przy podejmowaniu decyzji obaj panowie muszą być przekonani do danego pomysłu i nie idą na kompromisy. Według nich to właśnie dzięki temu ten duet nadal się nie rozpadł.
  • Jest dużo wątpliwości co do tego, czy ich collaby z Isaaciem rzeczywiście powstają przy jego udziale. Nawet przy solowych produkcjach Isaaca czasami jako producent wymieniony jest Diederik, który otwarcie przyznaje, że pomaga koledze.
  • W 2006 roku wydali utwory Dampende Track i Heavenwater pod aliasem DS Conspiracy. Oba jednak były Hardstyle’owe i właściwie ciężko stwierdzić, dlaczego nie zrobili tego pod swoim zwykłym aliasem. Może ktoś z Was ma pomysł?
  • W latach 2011-2016 nie grali na Qlimaksie, co jak sami przyznali, najprawdopodobniej było spowodowane przynależnością do agencji bookingowej niepowiązanej z Q-Dance. Tak jakby ktoś jeszcze myślał, że rzeczywiste zasługi mają tu jakiekolwiek znaczenie.
  • Od 30.11.2018 prowadzą podcast o nazwie Music Made Addictz, w którym rozmawiają między sobą o różnych zakulisowych sprawach. Często też odwiedzają ich inni artyści. Całość pojawia się nieregularnie, a do tej pory występował tam m.in MC Villain, Sefa, Ran-D czy Act of Rage.
  • Są założycielami sublabelu Scantraxx Evolutionz. Powstał on w 2008 roku.
  • Diederik pozostaje najmłodszym artystą, który wystąpił na Qlimaksie – miał wtedy 19 lat.

HardTripy

Napisz coś od siebie: