Defqon.1 2023

Wydarzenie
Defqon.1 2023

Lokalizacja
Biddinghuizen, Holandia

Data
22-26.06.2023

Trasa
Warszawa, Łódź, Poznań, Kraków, Katowice, Wrocław

Opis wyjazdu

Line up

Defqon.1 odbywa się od 2003 roku, więc jest jednym z najstarszych hard-festiwali. Początkowo jednak nie był on nakierowany tylko na jeden gatunek muzyczny, bo można było znaleźć na nim też Techno lub Trance, a w line upie występował np. Cosmic Gate czy Rank 1. Dopiero później wraz z ewolucją muzyki porzucono te gatunki na rzecz różnych odmian Hardstyle’u i Hardcore’u. W latach 2003-2010 Defqon odbywał się przy jeziorze w Almere i stale rozwijał, o czym świadczy to, że początkowo było na nim 6 scen, a na ostatniej edycji już 11. W 2011 roku festiwal przeniesiono na teren wokół parku rozrywki Walibi Holland, co poniekąd było spowodowane rozbudową pobliskiego portu, a poniekąd chęcią dalszego rozwoju imprezy – obecny teren jest o wiele większy.

W 2011 roku odbyła się pierwsza edycja Defqonu w Walibi Holland, która oferowała również camping, a w 2012 roku rozszerzono festiwal do trzech dni. Pole namiotowe spotkało się z ogromnym zainteresowaniem i co roku było powiększane, a mimo to bilety zawsze się wyprzedawały. W 2016 roku proporcja biletów weekendowych do 1-dniowych wynosiła 40 tysięcy do 25 tysięcy, co dało łączną liczbę odwiedzających na poziomie 65 tysięcy. W 2017 dodano kolejny sektor na campingu, więc łączna liczba wzrosła do 80 tysięcy. Od 2022 roku z kolei udało się sfinalizować to, o co organizator walczył już kilka lat – dodać czwarty dzień imprezy. W ten sposób Gathering tegorocznej edycji odbywa się już w czwartek, a piątek stał się pełnym dniem festiwalowym. Dodatkowo każdy dzień przyciąga 95 tysięcy odwiedzających.

Wszystko to sprawiło, że mało kto przed zakupem biletu zwraca uwagę na line up Defqonu, bo tam zawsze grają praktycznie wszyscy bardziej znani producenci Hardstyle/Hardcore. W końcu na kilkunastu scenach występuje około 350 artystów, więc dla większości profesjonalistów znajdzie się miejsce. Jedyną niewiadomą są specjalne występy, takie jak pojawienie się Freaqz at Night czy Tweekacore lub pokazanie Headhunterza albo Showteków po ich odejściu do innych gatunków. Poza tym sam camping sprawia, że warto jechać na ten festiwal – nawet gdyby ktoś w ogóle z niego nie wyszedł. Co roku nasza ekipa tworzy największe skupiska Polaków, a wśród tylu znajomych zawsze znajdzie się coś do roboty.

Cena
1949 zł

W jej skład wchodzi:

 • bilet na cztery dni Defqonu.1 2023 z campingiem w ogólnodostępnym miejscu
 • przejazd w dwie strony imprezowym autokarem
 • ubezpieczenie NNW
 • zestaw dodatków

Plan wyjazdu:

Wyjazd po południu 21.06.2023. Dokładne godziny zostaną podane bliżej imprezy.

Miasta: Warszawa, Łódź, Poznań, Kraków, Katowice, Wrocław

 • Warszawa: parking pod Pałacem Kultury i Nauki, od strony Kinoteki. Bardzo blisko Dworca Centralnego i Metra Centrum. Zbiórka 21.06.2023 o 15:30. 
 • Łódź: stacja BP pod adresem Sosnowiec-Pieńki 18, 95-010 Sosnowiec. Zbiórka 21.06.2023 o 17:30.
 • Poznań: Dworzec Letni koło Dworca Głównego. Zbiórka 21.06.2023 o 20:30. 
 • Kraków: zatoczka autobusowa na ul. Pawiej, pod Galerią Krakowską i dworcem PKP. Zbiórka 21.06.2023 o 16:00. 
 • Katowice: Spodek, parking od strony Ronda gen. Jerzego Ziętka. Zbiórka 21.06.2023 o 18:00. 
 • Wrocław: zatoczka autobusowa koło wejścia na dworzec PKP od strony ulicy Suchej. Zbiórka 21.06.2023 o 20:30. 

(W przypadku grup zorganizowanych istnieje możliwość specjalnego dostosowania trasy i miejsca zbiórki)

Wyjazd na wszystkie 4 dni. Krótko przed dojazdem na miejsce przewidziany jest postój w holenderskim supermarkecie tak, aby uczestnicy mogli uzupełnić zapasy przed imprezą i kupić rzeczy o krótszym terminie przydatności do spożycia. Resztę żywności można wziąć z Polski.

Na miejsce dojedziemy przed otwarciem campingu, abyśmy mogli zająć na nim najlepsze miejsca. Autokary zatrzymują się na specjalnym parkingu, który jest zaraz koło wejścia na pole namiotowe. Dzięki temu nie trzeba nosić daleko bagaży.

W drogę powrotną wyruszamy po zakończeniu niedzielnej imprezy, dlatego do Polski dotrzemy w poniedziałkowe popołudnie (26.06.2023).

Możliwość płatności ratalnej

 • 0 rata: 350 zł – warunek dopisania do listy uczestników
 • I rata: 1200 zł – najpóźniej do 15.11.2022
 • II rata: 399 zł – najpóźniej do 31.05.2023

Opcjonalne opłaty dodatkowe:

 • Wyjazd z biletem VIP: +1100 zł
 • Zarezerwowane miejsce dla naszej grupy na campingu, blisko wejść na festiwal: +200 zł

Chęć skorzystania z którejś opcji należy dopisać w komentarzu do zgłoszenia, a obie opłaty muszą zostać przelane wraz z I ratą.

Terminy dla osób zgłoszonych w późniejszym czasie są ustalane indywidualnie. Dopisanie do listy tylko po wpłacie przynajmniej zaliczki. Podane raty można rozbijać na mniejsze – ważne żeby określona kwota była wpłacona do ostatecznego terminu danej płatności. W przypadku rezygnacji wpłacone pieniądze nie podlegają zwrotowi.

Zgłoszenia należy kierować poprzez formularz obok. Istnieje możliwość przesłania jednego zgłoszenia dla kilku osób, ale należy wtedy podać imiona i nazwiska każdego uczestnika w komentarzu. W odpowiedzi na zgłoszenie zostanie przesłana mailowa wiadomość potwierdzająca wraz z danymi do przelewu. W razie jej braku przez 24 godziny prosimy sprawdzić folder ze spamem/ofertami lub do nas napisać. Odpowiadamy na każde zgłoszenie, nawet jeżeli nie ma już miejsc. Wyjazd co roku się wyprzedaje, dlatego lepiej nie czekać zbyt długo z decyzją.

Dokładne informacje organizacyjne zostaną przekazane mailowo zapisanym osobom około dwa dni przed wyjazdem.
W razie dodatkowych pytań pozostajemy do Waszej dyspozycji.

FAQ

1. Czy trzeba zabrać ze sobą namiot?

– Tak, namioty należy mieć własne. Najlepiej wziąć jeden na 2 lub więcej osób. Istnieje też możliwość zakupu 2-osobowego namiotu na miejscu za około 180 EUR.

2. Ile pieniędzy ze sobą zabrać?

– To dość indywidualna kwestia i nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Ten tekst powinien jednak pomóc w zaplanowaniu wydatków.

3. Czy bilety są rozsyłane mailowo?

– Tym razem bilety nie wymagają personalizacji, dlatego otrzymacie je od nas już wydrukowane podczas wyjazdu.

4. To mój pierwszy wyjazd i jadę sam. Czy odnajdę się w towarzystwie?

– Jasne! Na filmikach, zdjęciach i naszej grupie na Facebooku ludzie częściej jeżdżący wyglądają na zgraną ekipę, ale to nie znaczy, że są zamknięci na nowe osoby. Właśnie po to są nasze wyjazdy, żeby jechać wspólnie z ludźmi mającymi te same zainteresowania. Jak to ktoś kiedyś napisał „Po godzinie będziesz się czuł jakbyś znał wszystkich od lat.” Nie ma się czego bać, a wszyscy kiedyś też tak zaczynali.

Polecamy też zapoznać się z naszym Poradnikiem weekendowego wojownika oraz Poradnikiem weekendowej wojowniczki, bo stanowią one swoiste kompendium wiedzy dla wszystkich letnich festiwali i zdecydowanie pomogą w odpowiednim przygotowaniu do wyjazdu.

Wydarzenie na Facebooku