Dominator

Dominator wiekowo wcale aż tak nie odbiega od festiwali typu Defqon.1 czy Decibel, ponieważ jego pierwsza edycja odbyła się już 30 lipca 2005 roku. Początkowo miał on miejsce w parku Het Rutbeek w holenderskim Enschede i można było na nim znaleźć 7 scen. Co ciekawe, jedna z nich była freestyle’owa, a występowali tam tacy artyści jak Dana, Pavo, Isaac czy Pila. Oznacza to więc, że Hardstyle był obecny już od początku istnienia Dominatora. Tymczasem wśród niektórych Hardcore’owców można spotkać się z opinią, że od kiedy wprowadzono scenę z Hardstylem (rok 2010), ta impreza straciła swój urok. Hardstyle jednak był na niej od zawsze, a na niektórych edycjach przewijała się nawet scena Hard Techno.

Mimo rozmachu imprezy z 2005 roku, nie odbyła się ona ponownie w 2006 roku. Organizatorzy jednak nie porzucili tego projektu, a jedynie zrobili sobie przerwę, ponieważ Dominator powrócił w 2007 roku. Wtedy jednak przeniesiono go do Groningen, a w kolejnym roku do Leidschendam. Dopiero w 2009 roku festiwal na stałe osiadł przy jeziorze E3-Strand w Eersel, gdzie odbywa się do dziś.

Dominator od 2010 roku ma zawsze motyw przewodni (ostatnio wydaje się być inspirowany filmem Mad max), a od 2011 roku zawsze się wyprzedaje. Od początku też mógł pochwalić się własnym hymnem. Jednymi z najbardziej znanych anthemów są Angerfist & Outblast – Radical, Art of Fighters – Nirvana Of Noise, Angerfist & Outblast ft. Tha Watcher – Catastrophe, The Supreme Team – Carnival Of Doom czy Miss K8 ft. MC Nolz – Metropolis of Massacre.

Poniżej zdjęcie sceny głównej z 2008 roku. Jeżeli się przyjrzycie, zobaczycie tam ostrza bardzo podobne do dekoracji, które ostatnio można często zauważyć na imprezach Q-Dance.

A jeśli sami chcielibyście również wybrać się na Dominator, jeździmy tam co roku. Wszystkie informacje o aktualnie zaplanowanych wyjazdach znajdziecie na naszej stronie.