Hard Driver po raz pierwszy w Polsce!

Hard Driver niedługo po raz pierwszy wystąpi w Polsce!

Freek Van Kempen już w 2008 roku wydał swój pierwszy utwór w Dirty Workz, z którym jest związany zawodowo aż do teraz. Wtedy jednak tworzył Jumpstyle i posługiwał się pseudonimem Fenix, a od 2012 powrócił jako Hard Driver. Ten alias wziął się stąd, że początkowo tożsamość artysty była utrzymywana w tajemnicy, a on sam występował w kasku motocyklowym. Później można powiedzieć, że Freek był solidnym producentem, ale nigdy nie uznawano go za czołówkę pod względem popularności. Może po prostu nie lubi aż tak światła reflektorów, więc się w nie nie pchał? Bo umiejętności nikt mu raczej nie odmówi. Świadczy o tym chociażby to, że Hard Driver często był zapraszany do grupowych projektów, którymi były Public Enemies z Digital Punkiem, The Elite z Coonem i Da Tweekaz oraz Ambassador Inc z samym Coonem. A z dużym prawdopodobieństwem można założyć, że to właśnie on odpowiadał tam za większość pracy produkcyjnej. W dodatku nie jest tajemnicą, że to Hard Driver zajmuje się też m.in. ghostowaniem Mandy.

Dopiero więc w ostatnim czasie można zauważyć znaczny rozwój solowej kariery tego producenta, co zapoczątkował jednogłośnie świetnie przyjęty utwór Rise Again. Był on równocześnie trackiem wykorzystanym podczas Closing Ritual na zeszłorocznym Defqonie.1, gdzie jeszcze nie było wiadomo kto za niego odpowiada. Jako ciekawostkę możemy dodać, że pierwotnie ta kompozycja powstała w styczniu 2021 roku, ale ze względu na brak imprez twórca postanowił zachować ją na lepsze czasy.

Teraz ten szczyt popularności jest kontynuowany poprzez danie Hard Driverowi szansy na stworzenie hymnu tegorocznego Qlimaksu. Tym razem zdania na jego temat są podzielone, ale jakby nie było, jest to duże wyróżnienie. Zwłaszcza, że tym samym Freek będzie póki co jedynym artystą tworzącym hymn Qlimaksu, który wcześniej nigdy na nim nie wystąpił.

Wszystko to sprawiło, że właśnie teraz pojawił się idealny moment na zaproszenie Hard Drivera do Polski, z czego postanowił skorzystać klub Energy 2000 w Katowicach. Tak jak czasem tamtejsze bookingi bywały nudne, tak tym razem ci bardziej wtajemniczeni słuchacze raczej nie będą narzekać. Zwłaszcza, że wpadnie też MC Renegade i Regain, ale jego akurat nie trzeba nikomu tu przedstawiać. Całą imprezę objęliśmy swoim patronatem i serdecznie wszystkich na nią zapraszamy. Zwłaszcza, że zawsze jest tam dużo znajomych z wyjazdów. Wydarzenie znajdziecie tutaj. A już niedługo będziemy mieli też dla Was wejściówki do zgarnięcia na naszym fanpage’u i grupie na Facebooku.

Przy okazji czy zgadzacie się z tym opisem Hard Drivera, czy może to tylko my nie doceniamy jego wcześniejszych dokonań? Bo swoje momenty na pewno miał przy okazji takich utworów jak Exploration (Hard bass 2014 anthem), Evanescence – My immortal (Hard Driver bootleg), Bass drops, Epicon (The reveal), Hard Driver & Radical Redemption – United from the start, Never stop me, Interconnected (Reverze anthem 2017), Shifting gears (official Decibel 2015 anthem), Hard Driver & B-Front – State of Perfection czy szczególnie It’s all in the game (Intents Festival 2016 anthem). Gdyby jednak porównać go do innych artystów działających na scenie tak długo, chyba zawsze utrzymywał się w cieniu.

A jakie tytuły jeszcze byście dopisali do tej listy?

Hard Driver po raz pierwszy w Polsce! 1

HardTripy

Napisz coś od siebie: